باشگاه‌های تخصصی

در نظر بگیرید شخصی با تحصیلات و زمینه شغلی غیرمرتبط، علاقه‌مند به کسب اطلاعات علمی در خصوص حوزه‌هایی چون نجوم، گیاه‌شناسی، قارچ‌شناسی و یا سایر موضوعات و علاقه‌مندی‌ها باشد. عضویت در باشگاه‌های تخصصی یکی از ابزارهای مهم و کاربردی در این حوزه است که می‌تواند نقش گسترده‌ای در دستیابی به اهداف فوق داشته باشد.
در عصر مدرن و تخصص محور کنونی، پرداختن تخصصی به علاقه‌مندی‌ها و موضوعات مختلف یکی از ضروریات و نیازهای افراد و جوامع است. اما طبیعتاً به‌دلیل محدودیت‌های زمانی افراد و محدودیت رشته‌های تحصیلی و فضاهای آکادمیک، امکان پرداختن به تمام علاقه‌مندی‌ها وجود ندارد.
یکی از علاقه‌مندی‌ها و موضوعات خاص و جذاب، که خوشبختانه اخیراً در ایران نیز از مخاطبان بسیاری برخوردار شده است موضوعات طبیعت‌گردی، محیط‌زیست، تنوع‌زیستی و شاخه‌های مختلف مرتبط با آن‌ها می‌باشد.
با توجه به اهمیت آموزش و شناخت موضوعات مختلف یاد شده در ایران یا به اصطلاح «ایران‌شناسی به شیوه تخصصی و علمی» باشگاه‌های تخصصی ایران‌شناسی آغاز به فعالیت کرده‌اند.
این باشگاه‌ها به منظور ایجاد فضایی برای گردهمایی علاقه‌مندان به موضوعات مختلف جهت آشنایی افراد و علاقه‌مندان با موضوعات مرتبط با ایران‌شناسی و کسب اطلاعات و افزایش دانش ایجاد شده است.
در این شرایط استفاده از «آموزش‌های کوتاه‌مدت» و یا اصطلاحاً «آماتور» از ارزش و اهمیت خاصی برخوردار می‌شوند. این آموزش‌ها از یک طرف دقیقاً منطبق بر علاقه‌مندی افراد بوده و از طرف دیگر به‌دلیل کوتاه‌مدت بودن از جذابیت بالایی برخوردار می‌باشند.
دسترسی به اهداف یاد شده از طریق عضویت در باشگاه‌ها، شرکت در دوره‌های آموزشی مجازی و حضوری، برگزاری مسافرت‌های علمی و سفرهای تخصصی و نشست‌های تخصصی در قالب باشگاه‌ها امکان‌پذیر خواهد شد. ثبت‌نام در باشگاه‌های تخصصی ایران‌شناسی دوره‌های تخصصی سفرهای تخصصی

باشگاه‌های تخصصی